Küttesüsteem ei ole pusle!

Küttesüsteem ei ole pusle!

  • By
  • On 30th July 2015

Igas ehitusprojektis on olulisel kohal küttesüsteemide valik ja nende väljaehitamine. See on suur väljakutse nii tellijale kui ka ehitajale, sest küttesüsteem rajatakse aastakümneteks ning see peaks ideaalis olema ühtaegu efektiivne nii hoone kütmise ja soojapidamise osas kui ka ökonoomne oma kulude poolest. Samas uuenevad tehnoloogiad iga päevaga.

Kui majja ei tule kaug- või gaasiküttetrassi, on täna ainsaks mugavuskütteliigiks maa- või õhksoojuspump, mille miinuseks on küll sõltuvus elektrienergiast. Samas muutuvad iga päevaga populaarsemaks ja hinnalt soodsamaks erakasutuses olevad päikesepaneelid ja tuulegeneraatorid, mis valitsuse toetuse korral muutuksid kindlasti veel menukamaks. Kui on võimalik saada tasuta energiat, siis miks ei peaks inimesed seda võimalust kasutama?

Nii on täna parimaks variandiks kombineeritud ja täisautomaatsed küttelahendused, näiteks maaküte integreeritud päikesepaneelidega või õhksoojuspump koos tuuleenergiaga. Need hoiavad kokku kulusid ja annavad teatud sõltumatuse. Küttesüsteem on väga suur investeering, kuid õige lahenduse korral maksad alguses suure summa ning hiljem edasi väikeseid kuumakse.

Kuidas leida õiget lahendust? Eks ikka ekspertidega konsulteerides. Aga kindlasti on halvim valik võtta puslest välja vaid üks tükike või lasta erinevatel firmadel kombineerida erinevaid küttesüsteeme, sest need ei pruugi üksteist toetada ega ühtida ning tulemuseks on mittetoimiv ja ebaefektiivne küttelahendus. Tõhus küttesüsteem ei ole pusle, vaid üks suur terviklik, ökonoomne ja korrektelt töötav täislahendus.

Vesiroos OÜ eritööde osakonna projektijuht Raigo Vihalem