Kuidas leida häid ehitajaid ning kuidas oma töötajaid motiveerida?

Kuidas leida häid ehitajaid ning kuidas oma töötajaid motiveerida?

  • By
  • On 3rd June 2015

 

CV Online’i statistika järgi oli 2010. aasta esimeses kvartalis Eestis registreeritud 133 900 töötut, neli aastat hiljem, 2014. aasta esimeses kvartalis oli see arv 56 600. See tähendab, et spetsialistide arv väheneb iga aastaga ning kuigi väidetavalt personaliotsingufirmade sõnul on kandideerijaid töökohtadele küll rohkem, on kvaliteetset tööjõudu samal ajal vähem. Kuidas leida endale häid spetsialiste?

Meie oleme kõige enam leidnud häid töömehi läbi oma tööliste ja tuttavate, sest turult on tõesti raske leida õiget inimest. Vahel tuleb kasutada ka tööjõuvärbamisbüroosid, kes on teinud kandideerijate hulgas tugevama ja sisukama taustakontrolli ning annavad omalt poolt kindlustunde, et töölesoovija referentsid ja soovitajad on kontrollitud ning tõesed.

Tuumiktööjõud tuleb aga enamasti ehitusfirmadel siiski endal arendada ja läbi koolituste. Vesiroos ongi läinud seda teed, et järjepidevalt oma spetsialiste ja töömehi koolitada, sest siis saame olla kindlad, et maalrite, siseviimistlejate, armeerijate või betoneerijate töö vastab meie nõudmistele. Tavaliselt saab inimeste klappimisest töö ja kollektiiviga ning tema võimetest oma tööd teha aru umbes kahe kuuga.

Motiveerimiseks on parim, kui suudetakse pakkuda kolme põhitegurit: arenemisvõimalust, piisavat raha ning head õhkkonda. Olen täheldanud, et pigem on inimesed nõus palgas järele andma, peaasi, et kollektiiv, töökultuur ja keskkond oleksid nende jaoks sobivad ning meeldivad. Objekti puhul on oluline selle ülesehitus alates töökorraldusest kuni kvaliteetsetest tööriiete, korralike soojakute ning pesemis- ja puhkevõimalusteni.

Meie jaoks on hea töötaja on selline, keda lisaks tema võimetele, oskustele ja kogemustele saab igati usaldada ning temaga alati arvestada.

Vesiroos OÜ üldehituse projektijuht Jaanus Mäger